pilarka olej

Zabezpieczenie piły łańcuchowej w myśl EKO? Postaw na oleje biodegradowalne do pilarek!

W dobie idei zrównoważonego rozwoju, każda firma stara się stawiać na możliwie najdłuższą eksploatację oraz naprawy, kosztem łatwiejszej drogi, czyli zwykłej wymiany urządzenia. W przypadku pił łańcuchowych odpowiedni dobór oleju jest szalenie istotny, to właśnie on zabezpiecza i poprawia pracę tych maszyn leśnych. Szukasz sposobu, jak zabezpieczyć swoje narzędzia do wycinki? Postaw na sprawdzone na rynku oleje biodegradowalne do pilarek!

 

Ekologiczne oleje do pilarek – czy to przykład zrównoważonego gospodarowania?

Na to pytanie odpowiadamy twierdząco. Dlaczego? Przemawia za tym kilka argumentów. Przede wszystkim zrównoważony rozwój firmy to takie działania, które mają za zadanie oszczędne gospodarowanie zasobami oraz takie traktowanie środowiska naturalnego, by przetrwało w niezmienionej formie dla przyszłych pokoleń. Pojawienie się na rynku ekologicznych olejów do pilarek to doskonały przykład. Dotąd oleje mineralne wyciekały do środowiska i tam zostawały – migrowały wraz z wodami powierzchniowymi i podziemnymi, zanieczyszczając glebę, zbiorniki i cieki wodne, a także bioakumulowały się w organizmach żywych. Można więc stwierdzić, że dotąd wycinka lasów była bardzo degradująca.

Oleje biodegradowalne do pilarek pokazują, że można prowadzić prace na dużą skalę w lasach, parkach i innych terenach zielonych, bez szkody dla środowiska naturalnego. Wycieki z pił łańcuchowych co prawda nadal występują, nie jesteśmy w stanie zahamować przyczyny problemu, ale możemy skutecznie walczyć ze skutkiem. Ekologiczne oleje do pilarek trafiają na ściółkę leśną z łańcucha i w ciągu około miesiąca ich ślad prawie całkowicie znika ze środowiska. Firma, która korzysta z takich rozwiązań może z powodzeniem nazwać się przedsiębiorstwem, które rozumie i przede wszystkim wdraża idee zrównoważonego rozwoju, silnie promowaną i cenioną w ramach choćby Unii Europejskiej.

 

Czy ekologiczne oleje do pilarek skutecznie zabezpieczają piły łańcuchowe?

W świadomości zbiorowej przedrostek EKO jest kojarzony z produktami premium, o wyższej cenie i niekoniecznie najlepszej jakości. W przypadku olejów biodegradowalnych do pilarek sprawa jest zupełnie inna -warto kojarzyć EKO z tym co lepsze i bardziej korzystne dla naszego urządzenia. Na podstawie wiodących olejów do pilarek marki VEGATOL, można stwierdzić, że podstawowe parametry pracy, takie jak np. lepkość, nie tylko dorównują swoim odpowiednikom mineralnym, ale nawet je przewyższają. Oleje biodegradowalne do pilarek pozwalają lepiej przylegać do łańcucha, doskonale zabezpieczając jego ogniwa przed zerwaniem oraz uszkodzeniem samej prowadnicy.

Ekologiczne oleje do pilarek mają również w swojej formule uszlachetniacze w postaci związków antykorozyjnych i przeciwutleniających. Dobierana bardzo skrupulatnie mieszanka, opierająca się na olejach roślinnych i substancjach uszlachetniających jest najlepszym zabezpieczeniem dla naszej piły łańcuchowej. Dobrze przylegający olej do pilarki ogranicza skalę wycieku w trakcie pracy urządzenia, jest więc rozwiązaniem ekonomicznym dla firmy prowadzącej wycinkę. EKO oleje do pilarek obalają wszystkie mity związane z ekologicznymi produktami przemysłowymi – są mniej kosztowne w dalekiej perspektywie, mają lepszą jakość i są powszechnie dostępne na rynku. Zdecydowanie polecamy!