Oleje do pilarek i układów tnących

V-Green EKO – olej do smarowania łańcucha

V-Green Bio Plant 80 – Olej do smarowania łańcucha

V-Green BIO Harvester 150

Olej do smarowania łańcucha

 V-Green BIO  

Olej do smarowania łańcucha

 

Oleje do pilarek – producent Vegatol

Mechanizmy łańcuchowe w maszynach tnących, takich jak pilarki spalinowe lub elektryczne, wymagają wysokojakościowych olejów. VEGATOL opracował w tym celu doskonałą formułę wspomagającą pracę maszyn leśnych – oleje biodegradowalne produkowane na bazie olejów roślinnych. Oleje ekologiczne chronią najbardziej wrażliwe elementy pilarki: łańcuch oraz prowadnicę. Dodatki olejów mineralnych gwarantują najwyższą ochronę narzędzi przed korozją. Nasze produkty zachowują najwyższe standardy techniczne i środowiskowe (norma OECD 301).

W grupie olejów do pilarek VEGATOL znajdą Państwo główną linię produktową VEGATOL V-Green. Biodegradowalne oleje V-GREEN EKO oraz V-GREEN BIO to idealne preparaty do smarowania i zabezpieczania mechanizmów w piłach przy wyrębie drzew. Równie skuteczną formułą jest wielosezonowy olej ekologiczny V-GREEN BIO PLANT, który nadaje się do pracy w bardzo szerokim zakresie temperatur. Olej V-GREEN BIO HARVESTER to produkt przeznaczony do smarowania wysoko obciążonych prowadnic maszyn leśnych. VEATOL oferuje ekologiczne oleje do pilarek w pojemnikach od 1 L do ponad 200 L.

 

Jaki olej do pilarki spalinowej?

Nie da się przecenić roli, jaką odgrywa olej do smarowania piły łańcuchowej. Fachowcy, specjalizujący się w wycince drzew zgodnie podkreślają, że dobrej klasy olej do prowadnicy piły to kluczowy materiał eksploatacyjny, który warunkuje długą żywotność pilarki oraz ogranicza występowanie awarii sprzętu. Odpowiedni olej do piły spalinowej posiada wysoki wskaźnik lepkości oraz odpowiednią mieszankę dodatków uszlachetniających, ograniczających zjawisko korozji.

Olej do piły pokrywa łańcuch na prowadnicy cienką warstwą zabezpieczającą – dzięki temu element pracuje płynnie, nie zacina się oraz nie zrywa. Jednorodna, lepka struktura oleju do pilarki sprawia, że każde ogniwo łańcucha jest chronione mechanicznie i termicznie. Oleje do pił łańcuchowych VEGATOL charakteryzują się szerokim spektrum temperatur, przy czym temperatura płynięcia to już – 23 st. C. Ekologiczne oleje do pilarek spalinowych VEGATOL to długie życie dla Twojego urządzenia i gwarancja pracy bez szkody dla środowiska!

 

Jaki olej do pilarki elektrycznej?

W nowoczesnych maszynach leśnych, oleje do pilarek odgrywają równie istotną rolę. W takim samym stopniu zmniejszają one siły tarcia oraz ciepło, uwalniane podczas pracy prowadnicy łańcucha. Odpowiednio wysoki poziom lepkości oraz doskonałej jakości mieszanka sprawiają, że noże tnące pracują bezproblemowo, także w długich sesjach.

Biodegradowalne oleje do pił łańcuchowych marki VEGATOL mają uniwersalne zastosowanie – są równie wydajne w przypadku pilarek spalinowych jak i elektrycznych. Doskonale sprawdzają się w przypadku automatycznego systemu doprowadzania oleju do układu tnącego, co jest standardem dla pilarek elektrycznych. Wybierając olej do pił łańcuchowych należy szukać sprawdzonych produktów. Seria V-Green Eko marki VEGATOL zbiera wysokie noty wśród specjalistów, którzy cenią ją w pracy pilarek elektrycznych przy wyrębie drzew w parkach, lasach i ogrodach. Dysponując wysokiej klasy piłą łańcuchową z napędem elektrycznym warto korzystać ze smarów, zapewniających równą pracę urządzenia w każdych warunkach.