pilarka drzewna

Jaki jest najlepszy olej do pilarki? Po tym poznasz solidny EKO smar!

Poszukiwanie jakościowych i sprawdzonych produktów smarnych do maszyn leśnych nie jest wcale łatwym zadaniem. Dowiadujemy się o tym z dziesiątek zapytań, które jako producent olejów biodegradowalnych otrzymujemy w wielkiej liczbie każdego roku. Wszystkie wątpliwości sprowadzają się ostatecznie do jednego – jakie jest najlepszy olej do pilarki?

 

Wiele firm, które stale zajmuje się wycinką w lasach, parkach i ogrodach, poszukuje jednego, sprawdzonego produktu, który zabezpieczy dla nich narzędzia, będzie wydajny i utrzyma swoją cenę. Oleje biodegradowalne VEGATOL w serii V-GREEN EKO to doskonały przykład, jak niedrogi i ekologiczny olej może wygrać rynkową konkurencję.

 

Olej do pilarki – biodegradowalny produkt do smarowania łańcucha

Zanim wypunktujemy mocne strony, jakie prezentują oleje ekologiczne do pilarek VEGATOL, pokusimy się o słowo wstępu. Dlaczego akurat ten produkt? Chodzi o to, by biodegradowalne oleje do pilarek oferowały na równi dobre właściwości smarne oraz właściwości konserwujące narzędzia. To trudny kompromis, który po wielu latach pracy udało się osiągnąć. Dobrej klasy bio oleje do pilarek nie szkodzą w znacznym stopniu środowisku, ich niekontrolowany wyciek nie powoduje tak wielkiego spustoszenia w ekosystemach leśnych.

 

Olej do pilarki – ekologiczny i zgodny z najwyższymi standardami

Jaki jest najlepszy olej do pilarki? Ten, który jest wydajny, ekonomiczny, dobrze zabezpiecza piłę łańcuchową i nie szkodzi środowisku. Choć sporym wyzwaniem jest osiągać najlepsze wyniki na każdym z tych pól, oleje biodegradowalne do pilarek V-GREEN EKO są najbliższe temu opisowi. Idzie za tym szereg norm jakościowych, które muszą zostać spełnione.
Pierwszym faktorem jest wysoka ochrona przed ścieraniem i zrywaniem łańcucha. To główne zadanie, olej do pilarki musi wywiązywać się z tego zadania lepiej niż dobrze. Zabezpieczony łańcuch, jak i prowadnica, sprawiają, że możliwa jest nieprzerwana praca w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych, przy niskim ryzyku awarii piły łańcuchowej. Oleje ekologiczne do pilarek VEGATOL V-GREEN EKO radzą sobie nawet w temperaturze niższej niż – 20 stopni Celsjusza, przy rekordowym dla tej grupy produktowej wskaźniku lepkości równym 153.

Olej do pilarki – odpowiednia lepkość kluczem do wysokiej wydajności

W następnej kolejności, najlepszy olej do pilarki powinien cechować się dobrym wskaźnikiem lepkości. To właśnie ten parametr decyduje o bardzo szerokim spektrum temperatur roboczych, w jakich oleje biodegradowalne do pilarek V-GREEN EKO działają optymalnie i wywiązują się ze swoich zadań. Dobra lepkość sprawia, że oleje ekologiczne do pilarek dobrze przylegają do ogniw łańcucha, tarcie jest zredukowane, przez co ryzyko zerwania się łańcucha jest znacząco obniżone. Cienka powłoka oleju spaja ogniwa jako cienka powłoka ochronna, przez co w trakcie pracy piły łańcuchowej następuje zdecydowanie rzadsze odrywanie się kropel oleju piły i rozchlapywanie go w otoczeniu drwala.

 

Olej do pilarki z dodatkami uszlachetniającymi

Jak wspomniano na początku, dobry olej do pilarki to nie tylko ekologiczny produkt, ale także smark, który zapewnia konserwację piły łańcuchowej. Podwyższoną ochronę i wydłużoną żywotność narzędzi tnących gwarantują substancje uszlachetniające: dodatki antykorozyjne oraz przeciwutleniające, obecne w olejach serii V-GREEN EKO.