pilarka drzewna

V-Green EKO: na jego przykładzie omawiamy ważne cechy olejów do pilarek!

Jednym z flagowych produktów w kategorii „oleje do pilarek” jest oczywiście seria V-Green EKO od VEGATOL. Produkt ten cieszy się uznaniem i jest często wybierany przez specjalistów. To zatem świetny materiał do tego, by rozłożyć olej biodegradowalny do pilarki na części pierwsze i zastanowić się, co decyduje o jego jakości i niezawodności. Rzućmy okiem na formułę!

Do czego używane są oleje ekologiczne do pilarek V-Green EKO?

To pierwszy punkt, przy którym się zatrzymamy. Jest nim bardzo szerokie zastosowanie. Celem było dodanie do oferty takiej serii olejów do pilarek, które poradzą sobie ze smarowaniem i konserwacją zróżnicowanych rodzajów łańcuchów, ze szczególnym naciskiem na piły łańcuchowe oraz piły elektryczne. Z uwagi na fakt, że są to oleje BIODEGRADOWALNE do pilarek, zawsze oferujemy je przy wyrębie w parkach, lasach i ogrodach – bo właśnie tam wycieki smarów powodują największe szkody, gdy migrują w środowisku.

Oleje biodegradowalne do pilarek V-Green EKO: właściwości

Skupmy się na bazie tego produktu. W odróżnieniu od wielu olejów mineralnych do pilarek, ten produkt wyprodukowany jest na bazie olejów roślinnych. Decyduje to o klasyfikacji EKO i o spełnianiu wymagających norm jakościowych.

Do kolejnych właściwości, producent olejów biodegradowalnych zalicza wysoką ochronę przed ścieraniem i zrywaniem łańcucha, oraz optymalne zabezpieczenie prowadnicy piły, w tym także w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Te oleje do pilarek notują temperaturę płynięcia na poziomie -23 st C (wg DIN ISO 3016), osiągając przy tym doskonały wskaźnik lepkości na poziomie 153 (wg DIN 2909).

Wysoki wskaźnik lepkości nie jest tutaj bez znaczenia. Sprawia to, że olej do pilarek V-Green EKO zachowuje się właściwie zarówno w niskich, jak i w bardzo wysokich temperaturach. Stale chroni on ogniwa łańcucha przed niszczycielskim działaniem sił tarcia, a także tworzy cienką i zwartą powłokę ochronną, która znacząco zmniejsza ryzyko zerwania łańcucha oraz w sposób odczuwalny zmniejsza straty oleju wskutek niekontrolowanych wycieków (rozchlapywanie oleju z ostrza piły).

Zadbaliśmy także o dodatki antykorozyjne i przeciwutleniające. To niezwykle ważne, aby produkt spełniał możliwie najszerszą funkcję, przede wszystkim jakościowej substancji smarnej, ale także produktu ekologicznego, wydajnego, solidnej ochrony podzespołów piły łańcuchowej, jak również produktu pracującego w szerokim spektrum temperatur. Z V-Green EKO VEGATOL udało nam się to bardzo dobrze – przetestuj oleje biodegradowalne do pilarek tej serii w swoich warunkach i przekonaj się o tych właściwościach na własnych doświadczeniach!

Oleje do pilarek – dostępne pojemności

Z myślą o jak najszerszej grupie odbiorców, postanowiliśmy przygotować do dystrybucji produkty serii V-Green EKO w bardzo zróżnicowanych pojemnościowo opakowaniach. Można zatem wybierać wariant 1 L, 2 L, 5 L, 25 L oraz 200 L. Jeśli posiadasz pytania odnośnie warunków handlowych i dostaw, lub masz pytania techniczne dotyczące olejów do pilarek – napisz do nas!

Zobacz również rekomendowane oleje hydrauliczne.