oleje do pilarek vegatol

Oleje ekologiczne do pilarek – 3 powody, dla których warto korzystać

Jeżeli wciąż zastanawiacie się, czy przejść z tradycyjnego oleju mineralnego, na oleje biodegradowalne do pilarek, to zespół vegatol.com przygotował dla was zestawienie trzech powodów, dla których warto to zrobić. W myśl zrównoważonego rozwoju, ekologii, a także efektywności i optymalizacji technologii przy pracach związanych z wycinką, w każdym z tych aspektów oleje do pilarek wygrywają. Przekonajmy się, dlaczego…

Po pierwsze: oleje biodegradowalne do pilarek są bezpieczniejsze dla środowiska

Choć jako producent olejów do pilarek stawiamy sobie za cel tworzenie formuły o najlepszych parametrach technicznych oraz konkurencyjnych cenach, na pierwszy plan wysuwa się aspekt środowiskowy. To właśnie wyciek oleju do pilarek w ekosystemach leśnych i parkowych był przyczyną do stworzenia produktów, które ulegają biodegradacji. Oleje ekologiczne do pilarek potrafią samoistnie zniknąć ze środowiska, ich niekontrolowane wydostanie się na ściółkę leśną nie jest wówczas tak niebezpieczne. Ten argument powinien przekonać zarówno ustawodawców, jak i samych operatorów pił łańcuchowych. Warto zostawiać jak najmniejszy ślad po sobie w środowisku leśnym, które ma służyć kolejnym pokoleniom po nas.

Po drugie: oleje ekologiczne do pilarek VEGATOL doskonale chronią piły łańcuchowe

Drugim powodem, dla którego warto sięgnąć po oleje do pilarek marki VEGATOL, jest ich formuła, przygotowana z myślą o długotrwałej i bezawaryjnej eksploatacji pił łańcuchowych. Odpowiedni wskaźnik lepkości, konsystencja oraz obecność uszlachetniaczy wspomaga prawidłową pracę pilarek, które, jak doskonale wiemy, muszą pracować w trudnych warunkach przez długi czas. Oleje biodegradowalne do pilarek, dostępne na vegatol.com, przylegają do ogniw łańcucha, zabezpieczając je przed zerwaniem oraz tarciem, jakie negatywnie wpływa także na prowadnicę.

Jak już wspomniano, oleje do pilarek VETAGOL maja w swojej formule uszlachetniacze. Dodatki te mają za zadanie działać przeciwutleniająco i przeciwkorozyjnie. Dlatego też stosowanie ekologicznych olejów do pilarek w dłuższej perspektywie przekłada się na wydłużenie żywotności pił łańcuchowych i ich poszczególnych, stalowych podzespołów.

Po trzecie: oleje do pilarek VEGATOL są wydajniejsze i bardziej ekonomiczne

Trzecim argumentem, który zwykle przemawia do przedsiębiorców bardzo klarownie, jest aspekt ekonomiczny. Dzięki właściwej lepkości, oleje biodegradowalne do pilarek z tej serii dobrze przylegają do łańcucha – efektem tego jest rzadsze odrywanie się kropel oleju od łańcucha w trakcie pracy (wycinki) i rozchlapywanie ich po lesie, parku czy ogrodzie. Przez to zbiornik na olej nie wymaga tak częstego uzupełniania, przerw w pracy jest mniej, tak jak zakupów samych olejów. Te cechy olejów do pilarek przemawiają do operatorów, gdyż bezpośrednio odnoszą się do warunków ich pracy w terenie oraz do zasobności firmowego portfela.

Zobacz również oleje hydrauliczne.